Eğitim
Giriş Tarihi : 08-04-2022 02:42   Güncelleme : 08-04-2022 02:42

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Senato Üyelerimiz İle Bir Araya Geldi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Senato Üyelerimiz İle Bir Araya Geldi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Senato Üyelerimiz İle Bir Araya Geldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı makamında ziyaret ederek, Senato Üyelerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Üniversitemizi ziyaretinde YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından kilim hediye edildi.

Ziyaretin ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Senato Salonu’nda Senato Üyelerimiz ile bir araya geldi.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, toplantıya katılımlarından dolayı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a teşekkürlerini iletti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da konuşmasında üniversitemiz tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC çalışmalarından dolayı tebrik etti.

YÖK Başkanı Özvar, şunları kaydetti: “Salgın döneminde Erciyes Üniversitemizin ortaya koyduğu gayretler dolayısıyla başta Rektörümüz Mustafa Bey’i, siz hocalarımızı ve Aykut hocamızı tebrik ediyorum. Erciyes Üniversitesi olarak ülkemize çok önemli bir katkı vermiş oldunuz. Bu çalışma Türkiye’de insanımızın dünya ölçeğinde büyük başarılar imza atabileceğini belki de son yıllarda gösterebileceği en önemli sonuçlardan birisidir.”

Toplantı, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın senato üyelerinin sorularını cevaplamasının ardından sona erdi.