Eğitim
Giriş Tarihi : 17-12-2021 19:31   Güncelleme : 17-12-2021 19:31

Üniversitemiz 17 Aralık Şehitlerini Unutmadı

Üniversitemiz 17 Aralık Şehitlerini Unutmadı

Üniversitemiz 17 Aralık Şehitlerini Unutmadı

Üniversitemiz, 17 Aralık 2016 tarihinde kampüs yerleşkesi önündeki otobüs durağında, çarşı iznine çıkan 1. Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli askerleri taşıyan halk otobüsüne yönelik hain bombalı terör saldırısında şehit olan 15 askeri andı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Genel Sekreterimiz Murat Yenisu, Fakülte Dekanları, Genel Sekreter Yardımcılarımız ile akademik ve idari personel, ellerinde Türk Bayrakları ile Sabancı Kültür Sitesi önünden saldırının gerçekleştiği Şehit Komandolar durağına kadar yürüdü. Saldırının gerçekleştirildiği durakta şehitler için dua eden Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ve ERÜ mensupları, durağa şehitler için karanfil bıraktı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, burada yaptığı açıklamada 2016 yılında yaşanılan menfur saldırıyı kınadı.

Rektörümüz Çalış, “Erciyes üniversitesi kadroları adına 17 Aralık 2016 da yaşanılan bu saldırıyı lanetliyoruz. Ülkemizi, vatanımızı asla kimse bölemez. Şehitlerimiz kanı vatanımızın tapusu, damgasıdır. Şehitlerimiz asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Bizler asla vatanımızı böldürtmeyeceğiz” dedi.