Eğitim
Giriş Tarihi : 12-09-2021 03:37   Güncelleme : 12-09-2021 03:37

TURKOVAC, Üniversitemizde Gönüllülere Uygulanmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz tarafından covid-19’a karşı geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından da desteklenen “TURKOVAC”, Faz- 3 çalışmaları kapsamında ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönüllülere uygulanmaya devam ediyor

TURKOVAC, Üniversitemizde Gönüllülere Uygulanmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz tarafından covid-19’a karşı geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından da desteklenen “TURKOVAC”, Faz- 3 çalışmaları kapsamında ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönüllülere uygulanmaya devam ediyor.
Faz-3 çalışmaları devam eden yerli inaktif Covid-19 aşısı “TURKOVAC” Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönüllülere uygulanmaya devam ediyor.Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız, gazeteciler yaptığı açıklamada TURKOVAC’ın Üniversitemizde yürütülen Faz-3 çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Faz-3 çalışmaları kapsamında TURKOVAC’a gönüllü olan Mustafa Altuntaş da gerçekleştirilen çalışmaya katkı vermekten dolayı mutlu olduğunu belirterek Erciyes Üniversite’ne TURKOVAC için teşekkür etti.Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında TURKOVAC hakkında bilgiler verdi.Rektörümüz Çalış, şunları kaydetti: “Üniversitemiz tarafından geliştirilen ve TÜSEB tarafından desteklenen TURKOVAC aşımızın Faz-3 çalışmaları devam ediyor. Üniversitemizde periklinik, Faz-1 ve Faz-2 çalışmaları tamamlandıktan sonra TURKOVAC aşımızı Sağlık bakanlığımıza devretmiştik. Şuanda da Sağlık Bakanlığımız koordinesinde Faz-3 çalışmaları İstanbul ve Ankara’da devam etmekteydi. Bu hafta itibariyle de Kayseri’de Şehir Hastanesi ve Üniversitemiz dahil edildi. Şuanda 5 merkezde TURKOVAC Faz-3 çalışmaları devam ediyor. Faz-1 ve Faz-2’nin Erciyes Üniversitesi’nde yürütülmesi Faz-3 çalışmalarından birisinin de üniversitemiz olması çok önemli. Bizler bununla gurur duyuyoruz. İnşallah Faz-3 çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlanır. Acil kullanım onayı ile TURKOVAC aşımız yaygın kullanıma geçer diye ümit ediyoruz.”Vatandaşların TURKOVAC aşısına yoğun ilgi gösterdiklerine dikkat çeken Rektör Çalış, gönüllülere teşekkür ederek, “ E-Nabız üzerinden ve 0352 438 00 67 telefon numarasına yoğun şekilde gönüllü başvurumuz var. Faz-1, Faz-2 ve Faz-3 çalışmalarındaki tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.