Eğitim
Giriş Tarihi : 30-06-2021 03:05   Güncelleme : 30-06-2021 03:05

Turkishtime’ın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında Üniversitemizden 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı.

Turkishtime’ın Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜBA Asli Üyesi Prof

Turkishtime’ın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında Üniversitemizden 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı.

Turkishtime’ın Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli liderliğinde gerçekleştirdiği “Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırması”, Kimya alanında önde gelen değerli bilim insanlarını bir araya getirdi.

H-İndeksi değerleri, araştırma alanları, bilime ve insanlığa katkıları, aldıkları ödüller ve patentlerine de yer verildiği çalışmada H-indeksi değerine göre Üniversitemiz Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Soylak 1. sırada, Prof. Dr. Şerife Tokalıoğlu 74. sırada ve Prof. Dr. Şenol Kartal 78. sırada yer almıştır.

2017 yılında başlatılan Bilime Yön Verenler Araştırma Serisi kapsamında; 2017 yılında Bilime Yön Veren 100 Türk, 2018 yılında Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk araştırmasını gerçekleştirerek sonuçları kitap haline getiren ve kamuoyu ile paylaşan Turkishtime, söz konusu seriye bu yıl Kimya bilimine Yön Veren 100 Türk araştırması ile devam etti.

Bu yıl hazırlanan araştırma kitabı, kimyanın beş anabilim dalındaki (Organik Kimya, İnorganik Kimya, Analitik Kimya, Fiziksel Kimya, Biyokimya) Türk bilim insanlarını, araştırmalarının aldığı atıf sayısını gösteren ve evrensel kabul gören en yüksek H-indeksi değerine (Google Scholar veri tabanı kullanılarak) göre listeledi.

Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Detaylı bilgi için tıklayınız