Eğitim
Giriş Tarihi : 16-07-2021 13:46   Güncelleme : 16-07-2021 13:46

Sağlık Bilimleri Fakültemizde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Sağlık Bilimleri Fakültemizden 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde 225 öğrenci mezun oldu

Sağlık Bilimleri Fakültemizde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Sağlık Bilimleri Fakültemizden 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde 225 öğrenci mezun oldu.

Marianne Molu Amfi de gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan Taşcı ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan Taşcı, öğrencileri mezun etmenin gurur ve onurunu yaşadıklarını kaydetti. Dekan Taşçı, “Toplumun sağlığını koruma geliştirme, iyileştirme amacını hedefini benimseyen fakültemiz bölümlerinden beslenme ve diyetetik bölümünden 76 öğrencimizi, hemşirelik bölümümüzden 149 olmak üzere 225 öğrencimizi mezun ediyor ve mesleğe uğurluyor olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Fakülte olarak temel misyonumuz alanındaki bilgi ve beceriyle donanım ile mesleki temel değerlerinin yanına ailesinden aldığı kişisel değerleri koyabilen aslında bu bilgi ve becerilerini insani değerler ile bütünleştirebilen, insan olmayı, insanca yaşamayı hedefleyen bir meslek gurubu alanına öğrencilerimizi yolcu etmek gerçekten bizler için onur ve gurur verici” dedi.
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Rektörümüz Çalış şunları kaydetti: “Sizler sağlık çalışanı olarak bu yola adım atmış ve bu yolda yürüyecek bireylersiniz. Pandemi döneminde de gördük ki sağlık çalışanlarımız gerçekten bu ülkenin kahramanları. Ben tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanı olmak zor bir meslek. Bende bir sağlık çalışanıyım. Ama çok mutluyum. Ulvi bir mesleğe adım atıyorsunuz. Gerçekten yorulacaksınız, gerçekten zorlanacaksınız. Belki, ailenizi, kendinizi feda edeceksiniz ama asla hastalarınız feda etmeyeceksiniz ve onları ihmal etmeyeceksiniz. Ben bundan eminim. Tabi bunun karşılığında maddi, manevi alacaksınız. Siz ne kadar zorlanarak, güçlük içerisinde çalışıyoruz deseniz de inananın bunun manevi karşılığı alacaksınız.”

Konuşmaların ardından dönem birincisi Elif Ersaran mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Tören mezun öğrencilerin yemin etmesi ve diploma takdiminin ardından sona erdi.