Eğitim
Giriş Tarihi : 30-06-2021 06:58   Güncelleme : 30-06-2021 06:58

“Osmanlı’da Mimari ve Sanat” Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayesiyle Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Mimar Sinan’ın vefatının 433

“Osmanlı’da Mimari ve Sanat” Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayesiyle Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Mimar Sinan’ın vefatının 433. yılında Mimar Sinan’ı Anma Etkinlikleri kapsamında “Osmanlı’da Mimari ve Sanat” başlıklı Ulusal Fotoğraf Yarışmasını düzenlendi. Düzenlenen yarışmaya birçok üniversiteden 230 öğrenci katıldı.

Düzenlenen yarışma sonuncunda, Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerinin yaşadıkları şehirdeki “Osmanlı Dönemi eserlerini tanımaları”, üniversite eğitimleri sürecinde “yarışma bilinci” kazanımları ve Erciyes Üniversitesi Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ulusal platformda tanınırlığının artması sağlandı.

Çevrimiçi olarak düzenlenen Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödül Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Széchenyi István University, Macaristan’dan öğretim üyesi, Macar sanatçı Dr. Imre Tolnay ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışmada dereceye girenler ise şöyle:

1. Ödül 2000 TL+ Başarı Belgesi: Ercan Enterli (Dokuz Eylül Üniversitesi) (Selimiye Cami, Üç Şerefeli Cami, Eski Cami ve Şah Melek Cami)

2. Ödül 1500 TL + Başarı Belgesi: Salih Kuş (Anadolu Üniversitesi-Açıköğretim Fakültesi) (Kuş Köşkleri)

3. Ödül 1000 TL+ Başarı Belgesi: Muhammed Diler (Iğdır Üniversitesi) (İshak Paşa Sarayı)

Mansiyon 500 TL + Başarı Belgesi: Okan Karakaş (Erciyes Üniversitesi) (Süleymaniye Külliyesi)