Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 04:57   Güncelleme : 06-01-2022 04:57

KTO Yönetiminden Üniversitemize Tebrik Ziyareti

KTO Yönetiminden Üniversitemize Tebrik Ziyareti

KTO Yönetiminden Üniversitemize Tebrik Ziyareti

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve çalışma ekibini ziyaret ederek, üniversitemiz tarafından geliştirilen yerli aşı TURKOVAC çalışmalarından dolayı tebrik etti.KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Başkan Yardımcısı Hacı Bekir Kuzucu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Sırıklı, Hüseyin Mercan, Mehmet Gülsoy, Şevket Uyar, Latif Başkal ve Ali Alkan ile birlikte covid-19’a karşı geliştirilen yerli aşımız TURKOVAC’ın çalışmalarının yürütüldüğü üniversitemizi ziyaret ettiler.
Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Başkan Gülsoy, “Ülkemizin koronavirüs salgınında ilk yerli ve milli aşısını TURKOVAC’ın seri üretimine geçişinin mutluluğunu geçtiğimiz günlerde hep birlikte yaşadık. Dünyayı 2 yıldır kasıp kavuran COVİD-19 salgınına karşı en etkili tedbirin aşı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sayenizde dünyada Koronavirüs aşısını üreten 9 ülkeden biri olduk. Bu fevkalade önemli. Tabi bunun Erciyes Üniversitemizde yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkması ise son derece anlamlı. 1 buçuk yıl gibi kısa çalışma ve hazırlık döneminin ardından gereken onayları alarak üretim ve kullanma aşamasına gelen TURKOVAC’ın salgına karşı vatandaşlarımızı en etkili şekilde koruyacak olması da gayretin bir sembolü olarak tarihe geçmiştir.“ dedi.
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’da Başkan Gülsoy ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi tarafından geliştirilen TURKOVAC’ın tüm insanlık için önemli bir çalışma olduğunu belirterek gurur duyduklarını söyledi.Ziyaret günün anısına plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.